Všeobecné obchodní podmínky

Všem našim zákazníkum doporučujeme seznámit se s níže uvedenými obchodními podmínkami, kde jsou uvedeny všechny informace o tom, jak postupovat při nákupu v našem obchodě.

Objednací podmínky

Zboží lze objednat prostřednictvím e-shopu nebo e-mailem, dále telefonicky, faxem, osobně nebo písemně. Pro spolehlivé vyřízení Vaší objednávky je nutné vždy poskytnout všechny kontaktní údaje spolu se způsobem dodání. Objednávku považujeme za závaznou až po jejím potvrzení, pokud již nebyla dříve vyřízena. V opačném případě nelze uplatňovat žádné nároky. Fotografie nabízeného zboží odpovídají skutečnosti, přesto se mohou lišit v závislosti na neustálém technickém pokroku a vývoji.

Cenové podmínky

Zaregistrováním do e-shopu získá odběratel slevu 2% ze všech uvedených cen. Při jednorázovém nákupu nad 3500,-- Kč bude poskytnuta další sleva 3%. Při pravidelných nákupech a v závislosti na celkovém obratu lze sjednat individuální ceny. Veškeré uvedené ceny jsou včetně DPH.

Platební podmínky

Úhradu faktury za objednané zboží lze provést předem bankovním převodem nebo v hotovosti při převzetí zboží (dobírka). Zákazníkům, kteří opakovaně nakupují je po dohodě zboží doručeno na fakturu s odloženou splatností. V případě prodlení s placením faktury je zboží doručeno pouze za hotové (dobírkou). Platbu za zboží v měně € nutno avizovat předem. Platební karty nepřijímáme.

Dodací podmínky

Skladová dostupnost zboží je uvedena na kartě zboží pro jeden kus, často obchodované zboží máme na skladě v dostatečném množství. Pokud přesto objednáte zboží, které již není skladem, ihned Vás po zpracování objednávky kontaktujeme a upřesníme termín dodání. Aktuální dostupnost zboží Vám sdělíme na uvedených telefonech. Na základě objednávky je zboží obvykle doručeno prostřednictvím České pošty jako cenný balík. Pro objednávky do 1500 Kč je poštovné stanoveno na 80 Kč a dobírkovné na 34 Kč. Při objednávce nad 1500 Kč je doprava ZDARMA. Termín dodání je zpravidla 3-5 dní od přijetí závazné objednávky. V případě změny délky dodací lhůty budete informováni v e-mailu o potvrzení přijetí Vaší objednávky. Osobní odběr je možný jen na základě předem domluveném termínu odběru.

Dodací podmínky pro Slovensko

Na základě objednávky je zboží obvykle doručeno prostřednictvím Slovenské pošty. Cena za doručení spolu s dobírkou je 5 € a platí pro balení do 15 kg. V případě kratšího termínu dodání nebo balení nad 15 kg je zboží doručeno Českou poštou nebo jinou přepravní službou s individuálně sjednanou cenou za přepravu a dobírku.

Záruka a reklamace

Záruku za zboží poskytujeme v souladu s obecně platnými právními předpisy. Záruční doba je 24 měsíců a začíná běžet ode dne převzetí zboží zákazníkem. Bližší informace o rozsahu, podmínkách a způsobu uplatnění práva z vadného plnění sdělíme na požádaní.
Zjistí-li kupující při převzetí zboží od dopravce známky poškození, musí neprodleně zkontrolovat obsah zásilky zda není poškozen přepravou. V případě poškození je neprodleně vyhotoven záznam o poškození a vadné zboží lze vyměnit za zboží bez vady nebo bude uplatněna přiměřená sleva. Pozdější reklamace mechanického poškození výrobku již není možné uznat.

Zrušení objednávky

Kupující má právo odstoupit od smlouvy do 14 dní od převzetí zboží, bez ohledu na způsob převzetí zboží či provedení platby. Kupující má právo od smlouvy odstoupit i kdykoliv před dodáním zboží.
Odstoupení od smlouvy kupující prodávajícímu sdělí nebo zašle ve lhůtě 14 dní. Kupující není povinen sdělit důvod, pro odstoupení od objednávky.
Prodávající je povinen kupujícímu vrátit částku odpovídající ceně zboží a zaplaceným nákladům na jeho doručení do 14 dnů od odstoupení od smlouvy, a to stejným způsobem, jakým platbu od kupujícího přijal.
Zboží musí být vráceno nepoškozené, nepoužité, v kompletním stavu spolu s nepoškozeným původním obalem a dokladem o koupi. Náklady vrácení zboží nese kupující. V případě doručení na dobírku nebude zásilka přijata.
V případě poškození vráceného zboží vinou kupujícího, je prodávající oprávněn vůči kupujícímu uplatnit nárok na náhradu snížení hodnoty zboží.

Ochrana osobních dat

Vážíme si Vaší důvěry a proto chráníme Vaše osobní údaje před zneužitím. Respektujeme Vaše soukromí a zavazujeme se, že poskytnuté údaje budou použity výhradně k vyřízení odeslané objednávky a doručení zboží.

Záverecná ustanovení

Potvrzením objednávky zákazník souhlasí s uvedenými podmínkami nákupu v internetové prodejně www.koldes.cz. Vzniklá kupní smlouva, pokud není výslovně stanoveno jinak v obchodních a dodacích podmínkách, a z ní plynoucí práva a povinnosti se řídí Obchodním zákoníkem.